AYDER KIŞ FESTİVALİ KARARLARI

Aşağı Kaydırın
Bizden Haberler
  • 331
Yazı Boyutu:
YazdırAYDER KIŞ FESTİVALİ (KARDAN ADAM FESTİVALİ) ULAŞIM VE GÜVENLİK KOMİTESİ KARARLARI

27-28 Ocak 2024 tarihinde Ayder Turizm Merkezinde gerçekleșecek olan KIŞ (Kardan Adam) Festivalinde alınması gereken emniyet ve güvenlik tedbirleri Ulaşım ve Güvenlik Komitesince belirlenmiş olup aşağıdaki kararlar alınmıştır:

1-Otoparkın kullanılacak alanlar ile, otopark dışında araçlar park edilmesinin sağlanması park yerinde araçların düzenli park edilmesinin kontrolünü yapmak üzere yeterli sayıda personel görevlendirilecek, otopark giriș çıkışlar ,șaretler ile belirtilecek, araçlar park edilmeye otoparklar üst noktasından alt noktaya doğru (Sis Otel tarafindan, $antiye Alan1- Ayder Yaylası girişi bölgesine doğru) başlanacak.
2⁃ Festival alan bölgesi, Jandarma sit üst arama nokta ı kurulacak Kaplica Inşaat önünden başlayarak, Kunç Mevkii noktasına kadar olan (Son Jandarma Kontrol noktası) bölümü içermektedir.
3-2'inci maddede belirteler alan içerisinde 27,28 Ocak 2024 tarihinde gerçekleşecek Festival süresince özellikle konser alanı bölgesi bașta olmak üzere(Yeşil Alan olarak tabir edilen alan);
-Ateş yakılması
-Șambrel ve benzeri başka malzemeler ile kayılması
-Şambrel satılması
-Alkol tüketilmesi yasaktır.
4- Üst arama noktası yapılacak kontrollerde Festival alanı içerisine kesici, delici, patlayıcı, yaralayicı, parlayıcı maddeler ile ruhsatlı/ruhsatsız her türlü tabanca silah, trafik vb. araçlar ve her türlü alkollü içecek (șișeli, kutulu) kesinlikle alınmayacaktır, bu kapsamda Festival öncesinde gerekli duyurular, bilgilendirmeler yapılarak vatandaşların bilgilendirmeleri reklam ve yayın komitesi tarafindan sağlanacaktır.
5- Festival alanına daha önce plakaları belirlenmiş araçlar haricinde kesinlikle araç giriş olmayacaktır.
6- Ayder Yaylasında faaliyetleri devam eden inșaat firmaları ile görüşülecek ve Festival süresince (27-28 Ocak 2024) iş makinası, kamyonet, beton mikseri gibi araçlar Festival bölgesinde kullanılmayacak, trafiğe çıkılmayacaktır.
7- Ayder Yaylasında bulunan işletmeler yiyecek, içecek vb. ihtiyaçların giderilmesi için lojistik faaliyetlerin giriși erken saatlerde gerçekleștirip tamamlanacak, özellikle Festivalin en yoğun olduğu (öğle, öğleden sonra ve akşamüzeri) lojistik ihtiyaçları için araçların Festival alanına girişleri kısıtlanacaktır.
8- 2'inci maddede belirtilen festival alanı içerisinde ATV, UTV gibi araçlar ile trafik oluşturulmayacaktır.
Bu araçlar ı kullanacak özellikle işletme sahiplerine gerekli uyarılar yapılacaktır.
9- Festival süresince gerekli emniyet ve asayiş tedbirlerinin sağlanıp, vatandaşların huzuru, günübirlik gelen vatandaşların bölgeden sağlıklı bir şekilde ayırmaları, trafikte oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçilmesi, festivalin daha güvenli ve huzurlu geçirilmesinin sağlanması, ilerleyen saatlerde oluşabilecek her türlü olumsuz durumun önüne geçilmesi ve ayrıca gelen istihbanı duyumlar ve bilgilerin hassasiyeti dolayısıyla festival alanında gerçekleşecek müzik yayinı ve türlü eğlence faaliyetleri 27 Ocak 2024 Cumartesi günü sat 21:00, 28 Ocak 2024 Pazar günü saat 18:00 itibari ile sonlandırılacaktır.
10- 9,uncu maddede belirtilen bölgelerde belirtilen saatlerden sonara kolluk güçleri vatandaşlara bölgeyi boşaltmaları hususunda uyarılarda bulunacak olup, 27-28 Ocak 2024 tarihlerinde saat 00.00`den sonra konser alanı olarak kullanılan, yeşil alan olarak tabir edilen bölge boşaltılacak, ateş yakılarak oturulması kesinlikle yasaklanacaktır.
11- Festival Alanında yeterli sayıda Ambulans ile İtfaiye aracı tüm festival süresince 7/24 Ayder Turizm Merkezi bulunması sağlanacak olup, Camlıhemşin Belediyesi ve Çamlıhemşin Devlet Hastanesi ile koordineli gerekli tedbirler alınacaktır.
Ayrıca bir çekici aracının da bölgede bulunması sağlanacaktır.
12- Ayder Turizm Bölgesinde festivalin gerçekleştirileceği tarihte yoğun kar yağışı olacağı değerlendirmekte olup, Çamlıhemşin ilçe Emniyet Amirliğince ilçe girişinde kış lastiği uygulaması gerçekleştirecek, kış lastiği olmayan araçlar Ayder Turizm Bölgesine ve Festival alanına kesinlikle alınmayacaktır.

 

Önceki ÇADOSK'TAN DUYURU
Sonraki NEBAHAT TURAN VEFAT ETMİŞTİR...