TULUM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR...

TULUM VE HORON ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR...
Çamlıhemşin Derneği (ÇAMDER) ve Çamlıhemşin-Hemşin Vakfı (ÇAHEV) adına Tulum ve Horonumuzu gelecek nesillere bozulmadan ulaştırabilmek amacıyla 14-15 Eylül tarihleri arasında Çamlıhemşin de bir "TULUM VE HORON KURULTAYI" yapmış ve yöremizin tüm duayen Tulumcu ve Horoncularını davet etmiştik.
Bu çalışmaların ilk gününde tüm otorite Tulum ve Horoncularla beraber mevcut kaidelerin üzerine eğilinmiş ve nasıl çalınması gerekliliği ve Kaidelerin isimleri netleştirilmişti.

tULUM FOTO


BU ÇALIŞMA DEVAM EDİYOR.
Daha evvel yapılan "VER TULUMUN HAKKINI" çalışması ile başlatılan ve yarım kalmış olan kaide çalışmaları Kurultayda tamamen kayıt altına alınmış ve isimler konusunda netleşilen tüm kaideler Ankara da Nihat Ataman, Hüseyin Reyhan, Murat Atacan ve Mehmet Demircinin eşliğinde temiz kayda alınmış ve studyo öncesi son çalşmalar gerçekleştirilmiştir.
Şimdi ise bu kaidelerin Stüdyo çalışmaları başlamak üzeredir.

TULUM ORTAK

TULUM KİTABI ÖN ÇALIŞMALARI...
3-5 Nisan arasında temiz bir kayıt haline getirilmiş bu çalışmalar stüdyo ortamında tamamen netleştirilip daha sonra Kurultaydan da elde edinilen ve ilave edilecek bilgiler eşiğinde çıkartılacak TULUM Kitabının içerisinde tüm gençlerimize taktim edilecektir.